NORMAL XP  SP3 Uye_ol
NORMAL XP  SP3 Uye_ol
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NORMAL XP SP3

YazarMesaj
zekicandan
ÖZEL ÜYE
ÖZEL ÜYE
zekicandan

Erkek
rep puanı : 100007

Başarı Puanı:
NORMAL XP  SP3 Img_left0/0NORMAL XP  SP3 Empty_bar_bleue  (0/0)
NORMAL XP  SP3 Empty
MesajKonu: NORMAL XP SP3   NORMAL XP  SP3 Icon_minitime9th Ağustos 2008, 21:42

Sevgili Dostlarım;

Aslında Normal Xp’nin yeni versiyonunu hazırlamakta önce bi tereddüt ettim. Çünkü sitemizde birbirinden değerli arkadaşlarımın hazırladığı çok sayıda sp3 içeren Xp zaten mevcutken, başka bir modifiye Xp’ye ne gerek var ki diye düşündüm. Ama sonra fark ettim ki sitemizdeki Xp sürümlerinin çoğu, ya sadece sp3 entegre edilerek gayet sade bırakılmış; yada çeşitli program veya temalar eklenerek kısmen de olsa orjinalliğini kaybetmiş. Normal Xp’yi önceden kullananlar ise bilirler ki, O beklide bu iki grubun tam ortasında duran bir çalışmadır. Peki ne var Normal Xp Sp3’de:

SP’siz, yalın bir Xp cd’sine Service Pack 3 ile, artık her bilgisayarda olması zorunlu olan Internet Explorer 7 Tr ve Media Player 11 Tr eklenmiştir. Bunun haricinde cd’den hiçbir şey çıkarılmamış, hiçbir şey eklenmemiş ve hiçbir değişiklik de yapılmamıştır.

-Kopya yazılım engeline takılmadan microsoft’tan güncellemeleri indirebilmesi,
-Katılımsız otomatik kurulum olması,
-İçinde tek kelime dahi reklam içermemesi ise, Normal XP’yi öne çıkaran diğer güzel yanlarıdır.

Bu çalışmanın; Windows’uma kendi istediğim programları kendim kurar, kendi ayarlarımı kendim yaparım. Bana Güncel, temiz, sade ve saf bir Windows Xp Sp3 cd’si olsa yeter diye düşünen arkadaşların çok işine yarayacağına inanıyorum. Saygılar…

Gerçek boyutundan [ 640 x 480 ] 80% oranında küçültüldü - Tam boy görmek için tıklayınız

CODE

Düzeltme:
Windosun açılıp kapanırken veya çöpü boşaltırken çıkardığı v.b sesler sizin için önemliyse C:\windows\media yolu içindeki bütün ses dosyalarını silip, aşağıdaki linkten indireceğiniz klasör içindeki ses dosyalarını bu media klasörü içine kopyalayın. Windows sesleri sorunsuz çalışacaktır.
Indirme Linki: http://rapidshare.com/files/114323529/media.rar

============================================
Sık Sorulan Sorular ve Cevapları (SSS)

S: - Linklerde sorun var mı? Yada sorun çıkar mı?
C: - Hayır. Linklerde sorun yok ve hergün en az 5-6 defa kontrol ediliyor. Silinse bile, en fazla 5-6 saatte indirdiğiniz diğer partlarla uyumlu olarak yeniden yüklenir.

S: - Bütün Partları indirdim ama birleştirirken winrar ... numaralı partta hata veriyor. Bazı partlar bozuk mu?
C: - Hayır. Bozuk part yok. Birleştirmede hata veren partı sorun gidene kadar tekrar indirin.

S: - Xp kurulumu, Katılımsız mıdır?
C: - Evet. Kurulumu başlattıkdan sonra, hangi sürücüye yükleme yapacağınızı belirleyin. Geri kalan her şeyi kurulum bitene kadar kendi otomatik yapar. Hiç xp kurmayan acemiler bile kolayca kurulum yapabilirler. Yinede sisteminizde veya datalarınızda doğacak sorunlardan, ben ve bu site mesuliyet kabul etmeyiz.

S: - İçinde reklam veya gizli yazılım veya virüs var mı?
C: - Hayır. İçinde benle ilgili tek kelime reklam da yoktur, koyduğum gizli herhangi birşeyde. En güncel Virüs programları ile de test edilmiştir.

S: - Bu xpyi, kendi şahsi projelerimde kullanabilirmiyim?
C: - Evet. Reklamımı yapmak gibi bir derdim olmadığından isteyen istediği amaçla kullanabilir ve paylaşabilir. Tamamen anonimdir. İzin almak veya referans göstermek de zorunlu değildir. Vicdanınıza kalmış.

S: - İçindeki Internet Explorer 7 veya Media Player 11'i kaldırmak veya bunların eski sürümlerini kurmak gibi bir şansım var mı?
C: - Hayır. En azından şuan için böyle bir yöntem yok. İlerde Bazı microsoft yazılımlarını kurmak için bunlara zaten ihtiyaç olacaktır. Bence bırakın kalsın içinde.

S: - Peki bu Xp’yi kurduktan sonra yeni çıkan güncellemeri indirip kurabilecek miyim?
C: - Evet. Micrsoftun update sitesine bağlanıp sorunsuz bir şekilde yeni güncellemeleri indirebilirsiniz. Kopya yazılım engeline takılmak gibi bir durum şuan yok. Test ettim.

S: - İçine performans arttırıcı ayarlar yapmak veya gerekli başka programları entegre etmek gibi bir düşünceniz var mı?
C: - Hayır. Böyle bir niyetim yok. Mümkün mertebe Sade, Saf ve Orjinal olması temel amaçtı zaten. Piyasada o şekilde bir çok modifiyeli Xp var hem.

S: - Genelde bu tür Modifiye Xpler sadece cdden boot edilerek kuruluma izin veriyor. Aynı durum bunda da geçerli mi?
C: - Hayır. Bunda öyle bir bir kısıtlama yok. Ister cdden boot ederek kurun, ister mevcut Windows'unuz üzerinden cdye tıklayarak kurlum yapın. Ancak birinci yöntem herzaman daha sağlıklı ve sorunsuzdur.

ALINTIDIR

NORMAL XP SP3
1 sayfadaki 1 sayfası